Загальні положення:

 1. Вахтова служба - відповідальний елемент статутних обов'язків члена яхт-клуба.
 2. Вахтова служба проходить цілодобово згідно з графіком вахтування.
 3. Зміна вахт відбувається о 20.00. Дата у графіку вахтування означає початок вахти.
 4. Пропуск вахти - це грубе порушення статуту яхт-клубу. Кожний такий випадок розглядається на правлінні яхт-клубу з прийняттям відповідних санкцій до порушника.
 5. При зміні дати вахтування, за домовленістю з іншим членом яхт-клубу, у вахтовому журналі робиться відповідний запис.
 6. Заступання на вахту і її закінчення (здача) відмічається у вахтовому журналі, де також фіксуються усі зауваження, що мали місце за період вахтування.
 7. При передачі вахти передається вся оперативна документація. В оперативну документацію крім вахтового журналу входить журнал виходу-прибуття яхт, журнал відвідання яхт-клубу його членами і гостями. При передачі вахти відмічається наявність суден воді та надійність їх швартування.
 8. Вхід на територію яхт-клубу сторонніх осіб дозволяється тільки з відома вахтового.
 9. Вахтовий несе адміністративну та матеріальну відповідальність за збитки, завдані яхт-клубу та його членам з вини неякісного вахтування. Міру відповідальності встановлює правління.
 10. Контроль за несенням вахтової служби здійснюють члени правління.

Права вахтового:

 1. При відсутності голови правління яхт-клубу вартовий приймає необхідні оперативні рішення.
 2. Вахтовий контролює технічну та протипожежну безпеку у яхт-клубі, а також слідкує за надійною швартовкою яхт.
 3. У разі виникнення небезпечної ситуації на території яхт-клубу або його акваторії, вахтовий зобов'язаний терміново мобілізувати на ліквідацію небезпеки присутніх у яхт-клубі членів.
 4. Відмова членів яхт-клубу від ліквідації небезпеки розглядається, залежно від ситуації, як порушення статуту яхт-клубу.
 5. Вахтовий має право заборонити вихід яхти з бази, при недотриманні її екіпажем інструкцій безпеки плавання, або недотриманні інших вимог, що діють у яхт-клубі. Всі такі випадки відмічаються у вахтовому журналі.
 6. При порушенні правил поведінки членами яхт-клубу або його гостями, вахтовий має право на усунення їх із території яхт-клубу з відповідним записом у вахтовому журналі. Кожний такий випадок розглядається на засіданні правління та раді капітанів.

Обов'язки вахтового:

 1. Вахтовий під час несення вахти повинен знаходитись на території яхт-клубу. Місце знаходження вахтового відмічається на дошці біля входу у кают-компанію.
 2. Вахтовий відповідає за перебування на території яхт-клубу громадян, не зафіксованих у журналі відвідин.
 3. Вахтовий зобов'язаний допомогти швартуватись яхтам, які прибули на тимчасову стоянку з інших яхт-клубів, та пояснити екіпажу прибулої яхти правила стоянки і поведінки у яхт-клубі "Стугна".
 4. Під час штормової погоди вахтовий контролює надійність швартови яхт, запобігає аварійним ситуаціям, у разі необхідності залучає до ліквідації наслідків аварії членів яхт-клубу.
 5. Вахтовому під час вахти забороняється виконувати роботи не пов"язані с вахтовою службою.
 6. Вахтовий зобов'язаний забезпечити опалення кают-компанії у холодну пору року.
 7. Вахтовий зобов'язаний нагодувати яхт-клубівських тварин.

 

^ Наверх Наверх ^
Copyright 2000 - 2013 ukryachting.net - Карта сайта